Pokora
Pochopení
Profesionalita

Kdo jsme ?

Jsme společnost, založená s cílem hledat smysluplnou a inspirativní cestu. Tomu odpovídají principy našeho fungování i technické nuance :

  • Generujeme pouze nutné minimum dokumentů a ty, pokud možno, v elektronické podobě. Ctíme dohody.

  • Naše obchodní filosofie je postavená na práci s otevřenými informacemi. Všechny informace a ceny najdete na internetu i když víme, že se najdou jedinci, či společnosti, které toho občas zneužijí.

  • Propagaci děláme výhradně formou užitečných věcí a činů. Žádné billboardy či levné předměty původem z Asie od nás nečekejte. Až na to vyděláme, budeme stavět mosty a otvírat nové cesty.

  • Děláme věci kvalitně, nešidíme přípravu, ani kvalitu materiálu.

  • Nespěcháme, u nás je času dostatek. Víme, že věci, které mají hodnotu jako strom nebo dobré víno lze spěchem pouze zničit.

  • Pracujeme efektivně, ale čistý zisk pro nás není jediným smyslem činnosti.

Založili jsme se k 1.10.2009. a v současné době jsem skutečné mikrofirma. Dělení činností je zhruba následující. Firmu jsem založil a jako lektor a kouč pracuji já, tj. Petr Maňas. Bližší informace o sobě příležitostně doplním. Organizace jednotlivých akcí se ujala Milka Janotová ( milka.janotova@klanecna.cz ). Pamětníci vědí, že s Milkou jsme začali spolupracovat před patnácti lety, kdy se stala moji vůbec první asistentkou. Grafické stránky se po večerech ujala Martina Švarcová, která byla v LCS moji poslední asistentkou (zájemci o symboliku mohou začít hloubat). Martina v LCS (dnes Asseco Solutions) nadále pracuje. Garanty a odborné poradce k projektům Víno a Dřevo najdete u těchto projektů. Další spolupracovníky v sekci Partneři. Logo, které nás provází a přidruženou grafickou koncepci  postupně začneme začleňovat do tohoto webu i dalších věcí, které od nás uvidíte.

Logo Klanečná web

Logo, které nás provází a přidruženou grafickou koncepci  postupně začneme začleňovat do tohoto webu i dalších věcí, které od nás uvidíte. Pokud byste měli chuť přispět k našemu konání napište na info@klanecna.cz .

Něco osobního

Jediná část, kterou zde najdete v první osobě. Až překvapivě rychle se totiž množíme a zásluhy na tomto webu už nás má pět.

Začněme však od začátku. Když jsem si uvědomil, že se mám vydat vlastní cestou, začal jsem od jejího smyslu. Kdybych se domníval, že tudy vede správná cesta, založil bych politickou stranu. Moje zkušenosti se řízením systémů mě však dovedly k přesvědčení, že tímto postupem nelze vnést do společnosti novou kvalitu. Prostě proto, že se stanete prvkem systému a začnete se domlouvat s ostatními, podbízet voličům, až ztratíte původní ideu a zůstane jen boj o sponzory, voliče a moc.

Moji cestou je ostrůvek pozitivní deviace. Rozhodl jsem se vytvořit příklad toho, že svět může fungovat smysluplně a začínám od podnikání. Klanečná je dnes (od 1.10.2009)  firma, i když věřím, že do dvou let přidáme ještě obecně prospěšnou společnost. Jakkoliv je firma také součástí systému, má schopnost být ekonomicky nezávislá. Následně stačí porušení jediného parametru a to tlaku na maximalizaci zisku a zjistíte, že se Vám v systému daleko lépe existuje. Schválně si chvíli pohrajte s představou, že by zmizel ve Vaší společnosti tlak mířící k maximalizaci ročního, či ještě hůře kvartálního, zisku (to neznamená, že má zmizet zisk jako takový, nebo, že by na zisku samém bylo něco špatného).  Ano a takhle chci, abychom žili, trvali na smysluplnosti svého konání a pokud máme možnost volby mezi krátkodobým a dlouhodobým ziskem, volili dlouhodobý.

A zde je místo pro Váš úhel pohledu. Pokud Váš úhel pohledu říká, že jen naprostý šílenec takhle nedomyšleně rozvrtává staré pořádky (on taky jen šílenec dobrovolně, natož dnes, odejde z místa, kde mu vlastně nic nechybí), gratuluji Vám. Ušetřili jste si spoustu starostí a pádů, jste bez pochyb zkušení a víte, že utopický socialismus už tady byl a Jonathan Livingston si otloukal svá křídla naprosto zbytečně. Předpokládám, že v tom případě zde Vaše četba končí a přeji Vám poklidný zbytek života.

Pokud Váš úhel pohledu říká, že hledání cest má smysl, poposuňte si trochu stránku. Dole je pro Vás ještě trocha textu.

Díky, Petr Maňas

PS: Díky vám, majitelé firem, manažeři a kamarádi, kteří jste mi nabízeli zajímavá místa ve Vašich firmách. Moje cesta, jak vidíte, vede jinudy, ale i přesto pro mě byly Vaše nabídky velkou vzpruhou.

Co děláme? Bližší v sekcích služby, víno a dřevo

Základ se odvíjí od Strategie. Toto slovo jsem měl posledních sedm let na vizitce, je mým koníčkem, a věřím, že o něm ledacos vím. Jakkoliv je zřejmé, že sebehezčí strategie sama o sobě nic neřeší, bývá mi smutno, když vidím managementy, které znají své cíle (možná i SMART), ale o strategii firmy, kterou řídí, nemají tušení...

 I sebelepší strategii či projekt můžeme hodit do koše, pokud ji neumíme svým kolegům, šéfům, partnerům či zákazníkům dobře Prezentovat. Právě prezentace je už pár let mým oblíbeným tématem. Prezentování je totiž výbornou oblastí, kde se kromě základního řemesla můžeme vydat překážkovou cestou k sobě samým a pochopit překážky, které jsou specifické právě pro nás.

Zájemcům o individuální rozvoj nabízím Koučing.  Před uvažováním o této službě si, prosím, přečtěte bližší informace na záložce Služby. I na tomto místě děkuji Vám, kteří jste si mě již vybrali jako osobního kouče, popravdě jsem takto bezmeznou důvěru nečekal.

Abych nebyl zařazen do kategorie "kdo neumí, učí", připravil jsem si pro Vás ještě dva projekty. Nebudou sice ziskové, věřím však, že o to víc budou užitečnější a zábavnější. Tyto projekty nám totiž poskytnou reálná data o vlivu strategických rozhodnutí na byznys. Prozatím budeme tato data ukazovat jen příležitostně, časem propojíme online výstupy našeho Business Intellingence systému a budeme pro Vás mít živou laboratoř pro hodnocení jednotlivých strategií. Projekty jsou:

Víno ( zdánlivě jednoduchý obchodní projekt )

a Dřevo (výrobní projekt, který rozběhneme na jaře 2011, ale pokud by Vám akutně hrozilo vyhasnutí topenišť, můžete se na nás obrátit už teď, zmrznout Vás nenecháme.

 

Takhle mě znáte většinou, z konferencí nebo školení, já mám však radši ten dolní obrázek, který vyfotila Hanka Havlová, na moři, kde jsme byli coby účastníci nezapomenutelného výcviku. Ten obrázek je totiž přesně vystihuje správné rozpoložení pro založení firmy. Po noci v houpající se kajutě stojíte s čajem na přídi plachtnice, která  v  ranním slunci lehce krájí vlny. Před Vámi je od obzoru k obzoru jen moře a Vy přesto víte kam chcete doplout. A tak mají vznikat firmy.